четверг, 26 ноября 2015 г.

Житель Миколаєва заробляє на сонячних батареях понад 4 тис. гривень у місяць


Житель Миколаєва встановив на даху приватного будинку сонячні батареї, які дозволяють заробляти на продажі надлишків «зеленої» енергії у середньому 4,5 тисяч гривень у місяць.


Як зазначає власник першої в області побутової сонячної електростанції Денис, на Півдні України, де багато погожих днів, вигідно переходити на сонячну енергію, передає PN


«За не дуже сонячний у цьому році вересень – перший місяць роботи СЕС – я отримав 4 тисячі гривень,- пояснює раціоналізатор. – У жовтні заробив 2,2 тисячі гривень, а у середньому за рік буде виходити близько 4,5 тисяч гривень у місяць».


Денис переконаний, що у літні місяці сонячна електростанція зможе виробити у 10 разів більше електроенергії, ніж необхідно для задоволення власних потреб.


«Влітку я споживаю до 150 кВт, а станція в цей час може виробити до 1500 кВт, - пояснює він. – Завдяки підписаному з обленерго договору, держава поверне гроші за цю різницю, а якщо використаю більше, ніж вироблю, то оплачу різницю за звичайним тарифом, при цьому вкладаючись у мінімальну зону тарифікації».

Миколаївець наголошує, що власна сонячна станція забезпечує не лише економію, а й комфорт. «У мене ніколи не пропадає світло, не згорають електроприлади, завжди є вода», - зазначає Денис. 

У 2015 році розмір «зеленого тарифу» для домогосподарств, який розрахований до 2030 року і поступово буде зменшуватися, склав 0,2 євро за 1 кВт/годину, а з 2016 року становитиме 0,19 євро за 1 кВт/годину.

Комментариев нет:

Отправить комментарий